Masif Ne Demektir?

23/02/2020
ile Woco Mobilya

Masifin sözlük anlamı "taş, mermer, ahşap için içi oyuk ya da doldurma ya da kaplama olmayan" dır. %100 doğal ağaç mobilyalara masif mobilya denir. Masif mobilya ve doğal ahşap mobilya aynı anlama gelir.

Masif mobilyalar, kontraplak, mdf ya da suntalam denilen yapay malzemelerden farklı olarak doğal ağaç liflerinden oluştuğu için daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Temizliğine ve bakımına dikkat edildiği sürece suni malzemeler kullanılarak üretilmiş mobilyalara nazaran uzun yıllar kullanılabilir. Ayrıca geri dönüşümü olan ağaç mobilyaları zımparalayıp cilalayarak yenilenebilir kılabilirsiniz.

Masif mobilyalarda çoğunlukla ladin, çam, gürgen, dişbudak gibi ağaçlar kullanılır.

Daha da uzun ömürlü olması için ağacın kurutularak içindeki sudan arındırılması oluşabilecek kurtlanma ve mantar riskini sıfırlar. Bu, doğal kurutma ya da fırınlama denilen iki farklı yöntemle yapılır.

Woco mobilya olarak ürünlerimizin tamamı fırınlanmıştır ve %100 doğal ahşaptır. Üretimimizde büyük çoğunlukla ladin ağacı kullanmaktayız. Bunun yanında yine masif özellikli ceviz ağacı mobilya üretimimiz de bulunmaktadır.


*Sitemizde ürün isimlendirmeleri (ahşap, doğal ahşap, masif) ürün farklılıklarından kaynaklı değil, arama motoru optimizayonu (SEO) nedeniyledir.


Masa Montaj Videosu

23/02/2020
ile Woco Mobilya

Woco Mobilya olarak masa dışında üm ürünlerimiz monteli şekilde kagolanır ve ekibimizin teslimat yaptığı illerde masa da tarafımızdan montelenir.

Ancak kargo ile teslimat yapılan illerde masa montajını sizlerin yapması gerekmektedir. Bu nedenle sizler için masa montajını daha da kolaylaştıracak bir video hazırladık. Yine de tereddütleriniz oluşursa sizinle teslimat esnasında zaten iletişimde olan teknik ekibimiz sorularınıza memnuniyetle cevap verecektir.

Güzel günlerde kullanın :)

Evleniyoruz!

07/02/2019
ile Woco Mobilya

Evlilik hazırlığı öyle kolay bir süreç değildir, yaşayan bilir. Yapılacaklar listesi, alınacaklar listesi, davet organizasyonu, gelinlik damatlık derken aslında başlı başına bir projedir bu süreç. Planlama gerektirir, araştırma yapmak şarttır ve bunların yanında bütçeyi de düşünmek gerekir.

Mobilya ise evinizi yuva haline getirecek en önemli unsurdur, sizi yansıtır. Kısa süreli kullanılan ürünler olmadığı ve sürekli değiştirmeyeceğiniz için mobilya almadan önce bazı noktalara dikkat etmeniz daha sonra keşke dememek için önemlidir. Peki nedir bu hususlar?

Zevk Meselesi

Eviniz zevkinizin aynasıdır. Mutlaka müstakbel eşinizle de ortak noktada buluşarak öncelikle evinizi döşemek istediğiniz tarzı belirleyin. Klasik mi modern mi? Minimal mi avangart mobilyalar mı? Kafanızda bir resim oluşturun . Doğal ya da masif ahşap mobilyaları istediğiniz renkler ve aksesuarlar ile kombinleyebillir, evinizde sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Bizden söylemesi :)

Zamanlama Faktörü

amanlama mobilya seçiminde önemlidir. Mobilyalarınızı hazır almayıp kendi zevkinize göre yaptıracaksanız bizce en az 3 ay önce siparişinizi vermiş olmalısınız. Bu süreyi beklentilerinize göre uzatabilirsiniz ama daha az olmamalı. Evlilik sezonu yaklaştıkça mobilya firmalarının da yoğunluğu artmaktadır, ona göre önleminizi alın, çok sonlara bırakmayın bu kararı.

Araştırmayı İhmal Etmeyin

Mutlaka araştırın. Beğendiğiniz mobilyalar için farklı firmalarda farklı fiyatlar görebilirsiniz. Araştırırken fiyatlar kadar firmanın güvenilirliğini, satış sonrası hizmetlerini, kaliteye verdiği önemi de atlamayın. Bu bilgilere bu zamanda ulaşmak artık o kadar kolay ki. Sosyal medya olsun arama motorları olsun, paylaşılan fikirler, yapılan değerlendirmeler elinizin altında. Kullanın bunu.

Son olarak söylemek isteriz ki, evlilik sürecinde aksilikler mutlaka olacaktır. Ne olursa olsun sizin mutluluğunuzu gölgeleyemesin. Keyfini çıkarın :)


Ahşap Mobilya Kullanırken

04/02/2019
ile Woco Mobilya

Mobilyalar her ne kadar dayanıklı tüketim malzemesi grubuna girse de, düzenli bakımı yapılmaz ve doğru temizlenmezse uzun soluklu kullanabileceğiniz ürünler olmaktan çıkarlar. Yapımlarında kullanılan malzeme ne olursa olsun, kimyasal temizleyiciler zaman içerisinde mobilyalarınıza zarar verecektir.

Masif ahşap ve doğal ahşap mobilyalarınızın en büyük düşmanları; toz, su ve sıcakla temastır.

Yemek esnasında mümkünse ince de olsa bir örtü ya da amerikan servis kullanmanız masanızı dökülmelere karşı koruyacaktır. Sıvı dökülmelerinde mutlaka ivedilikle müdahale etmelisiniz. Sıcak içecek ve yiyecekler için bardak altlığı, nihale kullanmanız ise masa üzerinde lekeler oluşmasını önleyecektir.

Ayrıca ahşap mobilyalarınızı evinizde konumlandırırken direkt güneş ışığına maruz kalmamasına özen gösterirseniz mobilyalarınızın ömrünü uzatırsınız.

Ahşap mobilya temizliğinizi periyodik olarak yapmalı, yaparken kimyasal temizlik malzemesi kullanmamaya özen göstermelisiniz. “Evde ahşap temizleyicim kalmamış, ben şu masayı bulaşık deterjanı ile sileyim, bir de mis gibi koksun” yaklaşımı ile hareket edildiği taktirde mobilyanızda yıpranmalar başlayacaktır. Mutlaka yumuşak bir bezle, hafif nemli olmak kaydıyla (kuru bezle silmeniz, üzerinde oluşan tozun mobilyanızı çizmesine neden olur) düzenli olarak mobilyalarınızı temizlemelisiniz. Ahşap temizleyici özellikli ürünleri suyla seyrelterek temizlemeniz yeterli ve uzun vadede mobilyalarınız için koruyucu olacaktır.


Doğaya Dönüş : Son Trendler

19/01/2019
ile Woco Mobilya

ehir yaşantısının hızlı, zaman zaman bunaltıcı ve mekanik havasından kurtulmak için kendimizi fırsatını buldukça doğaya nasıl teslim ettiğimizi, bir nevi nasıl kaçtığımızı düşünün. Ağaç, yeşil ve sessizlik gördüğümüzde oyuncak alınmış çocuk gibi nasıl sevindiğimizi, elimizden gelse o huzuru alıp evimize getirmeyi ne kadar istediğimizi, o da olmayınca sadece kaçamak yaptığımız o yerden nasıl dönmek istemediğimizi hatırlayalım…

Moda trendleri gibi ev dekorasyon trendlerinde de doğaya duyduğumuz özlem bizi sadeliğe, doğallığa ve dinginliğe doğru götürüyor.

Ahşap, cam ve taş gibi doğal malzemelerden üretilmiş mobilya ve dekoratif objeler evlerimizde bütünlük ve sıcaklığı garantiliyor bu yıl. Toprak tonları ve özellikle yeşil renk katarken bu sıcaklığa, yine ahşap ve jüt halat kullanılarak üretilmiş aydınlatmalar doğal görünümleri ile evlerinize uyumu getiriyor. Dilerseniz bu yılın “eco-friendly” akımına kapılan 2019 dekorasyon trendlerine detaylıca göz gezdirelim:

Her Şeyin Doğalı Güzel

Eskiden evlerde yer zemini olarak marley malzeme kullanılırdı. Sonra üzerleri duvardan duvara halı kaplama ile kapatıldı. Ardından halının büyük ölçüde hijyenik olmama özelliği nedeniyle hepsi söküldü ve ahşap parke hayatımıza girdi. Farkettiyseniz akım hep daha doğala, daha sağlıklıya doğru.

Bu senenin ve belki de önümüzdeki birkaç senenin favorisi sağlamlığı, sıcaklığı ve samimiyeti ile doğal ahşap ve masif mobilyalar gibi görünüyor. Yemek masasından konsola, sehpadan kitaplığa kadar tüm mobilyalarınızı doğallıkla taçlandırabilirsiniz.

Endüstriyel tasarım denilen, siyah metal ile birlikte tasarlanmış doğal ahşap mobilyalar ise , bu senenin mobilya trend renklerinden olan mat siyahı da fazlasıyla evinize taşıyor. Doğal ahşap ve metalin güzel uyumu bu mobilyalarda en güzel halinde diyebiliriz.

Biraz da Renk

Bu senin renkleri toprak tonları ve özellikle adaçayı yeşili denen gri-yeşil arası bir renk. Yeşil zaten 2017 yılından beri ev dekorasyonunda trenddi, hala da öyle. Bunun yanında mat siyah renk de ahşap mobilyalar ile birlikte kullanımda revaçta.

Duvar kağıtlarında ve kırlentlerde kullanılan büyük yeşil yapraklar, perdelerde kullanılabilecek yeşilin tonlarına biraz da canlı turuncu katarak belki, toprak tonları ile detaylarda da doğallık yakalanacak bu yıl.

El Emeği Göz Nuru

Bu sene doğal malzemelerle tasarlanıp üretilmiş el emeği dekoratif objeler ve aydınlatmalar trend olduğu kadar şık ve değerli de. Ahşap, jüt denilen özel iplikler, hasır ya da taş malzemelerin bir ya da ikisini kullanılarak dizayn edilen her türlü obje, evinizin samimiyetini artıracaktır.


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Görüşünü yaz