Doğaya Dönüş : Son Trendler

19/01/2019
ile Woco Mobilya

ehir yaşantısının hızlı, zaman zaman bunaltıcı ve mekanik havasından kurtulmak için kendimizi fırsatını buldukça doğaya nasıl teslim ettiğimizi, bir nevi nasıl kaçtığımızı düşünün. Ağaç, yeşil ve sessizlik gördüğümüzde oyuncak alınmış çocuk gibi nasıl sevindiğimizi, elimizden gelse o huzuru alıp evimize getirmeyi ne kadar istediğimizi, o da olmayınca sadece kaçamak yaptığımız o yerden nasıl dönmek istemediğimizi hatırlayalım…

Moda trendleri gibi ev dekorasyon trendlerinde de doğaya duyduğumuz özlem bizi sadeliğe, doğallığa ve dinginliğe doğru götürüyor.

Ahşap, cam ve taş gibi doğal malzemelerden üretilmiş mobilya ve dekoratif objeler evlerimizde bütünlük ve sıcaklığı garantiliyor bu yıl. Toprak tonları ve özellikle yeşil renk katarken bu sıcaklığa, yine ahşap ve jüt halat kullanılarak üretilmiş aydınlatmalar doğal görünümleri ile evlerinize uyumu getiriyor. Dilerseniz bu yılın “eco-friendly” akımına kapılan 2019 dekorasyon trendlerine detaylıca göz gezdirelim:

Her Şeyin Doğalı Güzel

Eskiden evlerde yer zemini olarak marley malzeme kullanılırdı. Sonra üzerleri duvardan duvara halı kaplama ile kapatıldı. Ardından halının büyük ölçüde hijyenik olmama özelliği nedeniyle hepsi söküldü ve ahşap parke hayatımıza girdi. Farkettiyseniz akım hep daha doğala, daha sağlıklıya doğru.

Bu senenin ve belki de önümüzdeki birkaç senenin favorisi sağlamlığı, sıcaklığı ve samimiyeti ile doğal ahşap ve masif mobilyalar gibi görünüyor. Yemek masasından konsola, sehpadan kitaplığa kadar tüm mobilyalarınızı doğallıkla taçlandırabilirsiniz.

Endüstriyel tasarım denilen, siyah metal ile birlikte tasarlanmış doğal ahşap mobilyalar ise , bu senenin mobilya trend renklerinden olan mat siyahı da fazlasıyla evinize taşıyor. Doğal ahşap ve metalin güzel uyumu bu mobilyalarda en güzel halinde diyebiliriz.

Biraz da Renk

Bu senin renkleri toprak tonları ve özellikle adaçayı yeşili denen gri-yeşil arası bir renk. Yeşil zaten 2017 yılından beri ev dekorasyonunda trenddi, hala da öyle. Bunun yanında mat siyah renk de ahşap mobilyalar ile birlikte kullanımda revaçta.

Duvar kağıtlarında ve kırlentlerde kullanılan büyük yeşil yapraklar, perdelerde kullanılabilecek yeşilin tonlarına biraz da canlı turuncu katarak belki, toprak tonları ile detaylarda da doğallık yakalanacak bu yıl.

El Emeği Göz Nuru

Bu sene doğal malzemelerle tasarlanıp üretilmiş el emeği dekoratif objeler ve aydınlatmalar trend olduğu kadar şık ve değerli de. Ahşap, jüt denilen özel iplikler, hasır ya da taş malzemelerin bir ya da ikisini kullanılarak dizayn edilen her türlü obje, evinizin samimiyetini artıracaktır.


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Görüşünü yaz