Evleniyoruz!

07/02/2019
ile Woco Mobilya

Evlilik hazırlığı öyle kolay bir süreç değildir, yaşayan bilir. Yapılacaklar listesi, alınacaklar listesi, davet organizasyonu, gelinlik damatlık derken aslında başlı başına bir projedir bu süreç. Planlama gerektirir, araştırma yapmak şarttır ve bunların yanında bütçeyi de düşünmek gerekir.

Mobilya ise evinizi yuva haline getirecek en önemli unsurdur, sizi yansıtır. Kısa süreli kullanılan ürünler olmadığı ve sürekli değiştirmeyeceğiniz için mobilya almadan önce bazı noktalara dikkat etmeniz daha sonra keşke dememek için önemlidir. Peki nedir bu hususlar?

Zevk Meselesi

Eviniz zevkinizin aynasıdır. Mutlaka müstakbel eşinizle de ortak noktada buluşarak öncelikle evinizi döşemek istediğiniz tarzı belirleyin. Klasik mi modern mi? Minimal mi avangart mobilyalar mı? Kafanızda bir resim oluşturun . Doğal ya da masif ahşap mobilyaları istediğiniz renkler ve aksesuarlar ile kombinleyebillir, evinizde sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Bizden söylemesi :)

Zamanlama Faktörü

amanlama mobilya seçiminde önemlidir. Mobilyalarınızı hazır almayıp kendi zevkinize göre yaptıracaksanız bizce en az 3 ay önce siparişinizi vermiş olmalısınız. Bu süreyi beklentilerinize göre uzatabilirsiniz ama daha az olmamalı. Evlilik sezonu yaklaştıkça mobilya firmalarının da yoğunluğu artmaktadır, ona göre önleminizi alın, çok sonlara bırakmayın bu kararı.

Araştırmayı İhmal Etmeyin

Mutlaka araştırın. Beğendiğiniz mobilyalar için farklı firmalarda farklı fiyatlar görebilirsiniz. Araştırırken fiyatlar kadar firmanın güvenilirliğini, satış sonrası hizmetlerini, kaliteye verdiği önemi de atlamayın. Bu bilgilere bu zamanda ulaşmak artık o kadar kolay ki. Sosyal medya olsun arama motorları olsun, paylaşılan fikirler, yapılan değerlendirmeler elinizin altında. Kullanın bunu.

Son olarak söylemek isteriz ki, evlilik sürecinde aksilikler mutlaka olacaktır. Ne olursa olsun sizin mutluluğunuzu gölgeleyemesin. Keyfini çıkarın :)


Yorumlar

">
Görüşünü yaz