Masif Ne Demektir?

23/02/2020
ile Woco Mobilya

Masifin sözlük anlamı "taş, mermer, ahşap için içi oyuk ya da doldurma ya da kaplama olmayan" dır. %100 doğal ağaç mobilyalara masif mobilya denir. Masif mobilya ve doğal ahşap mobilya aynı anlama gelir.

Masif mobilyalar, kontraplak, mdf ya da suntalam denilen yapay malzemelerden farklı olarak doğal ağaç liflerinden oluştuğu için daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Temizliğine ve bakımına dikkat edildiği sürece suni malzemeler kullanılarak üretilmiş mobilyalara nazaran uzun yıllar kullanılabilir. Ayrıca geri dönüşümü olan ağaç mobilyaları zımparalayıp cilalayarak yenilenebilir kılabilirsiniz.

Masif mobilyalarda çoğunlukla ladin, çam, gürgen, dişbudak gibi ağaçlar kullanılır.

Daha da uzun ömürlü olması için ağacın kurutularak içindeki sudan arındırılması oluşabilecek kurtlanma ve mantar riskini sıfırlar. Bu, doğal kurutma ya da fırınlama denilen iki farklı yöntemle yapılır.

Woco mobilya olarak ürünlerimizin tamamı fırınlanmıştır ve %100 doğal ahşaptır. Üretimimizde büyük çoğunlukla ladin ağacı kullanmaktayız. Bunun yanında yine masif özellikli ceviz ağacı mobilya üretimimiz de bulunmaktadır.


*Sitemizde ürün isimlendirmeleri (ahşap, doğal ahşap, masif) ürün farklılıklarından kaynaklı değil, arama motoru optimizayonu (SEO) nedeniyledir.