SSS

Sık sorulan soruları bu bölümde inceleyebilirsiniz. Aşağıda ziyaretçilerimiz tarafından en çok sorulan sorular bir araya getirilmiştir.

Fiyatlara kargo dahil mi?

Sitemizde görmüş olduğunuz bütün ürünlerin fiyatlarına kargo dahildir. Herhangi bir ek kargo ücreti ödemezsiniz.

Ne zaman teslim edilir / üretilir?

Ürün detay sayfasında “TESLİMAT TARİHİ İÇİN TIKLAYINIZ” linkini tıkladığınızda güncel üretim bitiş tarihini görebilirsiniz. Bu tarihler haftalık ya da yoğunluğa göre haftada iki kere güncellenir.

Teslimatı siz mi yapıyorsunuz?

İstanbul, Ankara ya da Bursa’da yaşıyorsanız, teslimatı ve kurulumu ekiplerimiz yapıyor. Ancak bu durum bölgesel olarak değişebilmektedir, lütfen bizlerle teyit ediniz.

İstanbul, Ankara ve Bursa dışındaki teslimatları aras kargo ile ücretsiz gönderiyoruz.

Kurulumu kolay mı?

Masa dışındaki bütün ürünler montajı yapılmış olarak gönderilir. Masa ise ayakları ve tablası ayrı olarak gönderilir. Aşağıdaki videomuzu izleyerek kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

Hangi ağacı kullanıyorsunuz?

Genellikle ladin ağacı kullanılmaktadır.İsteğe bağlı olarak da ceviz ağacı kullanılabilmektedir.

Dış mekanda kullanabilir miyim?

Ürünlerimizde kullanılan ağaçlar iç mekan için uygundur. Dış mekanda kullanımları önerilmemektedir. Doğrudan güneş ışığı ya da yağmura maruz kalmamalıdır.

Böceklenme olur mu?

Ağaçlar fırınlanıp ilaçlandığı için bu olasılık yoktur. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız, bunun nedeni kullanıldığı alanda/mekanda sonradan oluşmuş olmasıdır.

Ürün üzerinde çatlaklar oluşabilir mi?

Ağacın dokusunda budaklar bulunmaktadır. Bu budaklar üzerinde zaman içerisinde ufak çatlaklar oluşabilmektedir. Ancak bu durum son derece normaldir. Budakta bulunan çatlaklar üretim hatası değil ağacın kendi doğasıdır. Ancak bunun dışındaki çatlamalar ağacın yaşayan bir form olmasından dolayı kaynaklanabilir. Böyle bir durumda ürün garanti kapsamındadır ve bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Masa tablası tek parça mı?

Ölçüye göre iki ya da üç parça ile birleştirme yapılmaktadır.

Yeriniz nerede, mağazanız var mı?

Hem fabrikamız hem de mağazalarımız İstanbul'dadır. Fabrikamız Kartal'da, mağazamızalarımız Maltepe ve Sarıyer'dedir. İletişim sayfamızdan adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ürünler garantili midir?

Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir. Ürünler garanti belgesi ile gönderilmektedir.

Kapıda ödeme var mı?

Evet kapıda ödeyerek alışveriş yapabilirsiniz. Ürünlerinizi %30 ön ödeme yaptıktan sonra kalan tutarı kapıda ödeyerek teslim alabilirsiniz.

Havale/EFT yaparak ödeyebilir miyim?

Havale/EFT yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenekte %10 peşinat alınır ve ürünler hazır olduğunda görselleri sizinle paylaşılır. Bu aşamada kalan tutar için ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile ya da taksitle alabilir miyim?

Ödemenizi dilerseniz tek çekim kredi kartı ile ya da kredi kartına taksitle yapabilirsiniz. Ödeme aşamasına geldiğinizde taksit seçenekleri ve vade farkları listelenir. Size uygun olan vadeyi seçerek taksitle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Şu anda 3-6-9 ay vade ile taksit yapılmaktadır.

Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Aras Kargo ile çalışmaktayız.

Bulunduğum bölge mobil dağıtım bölgesi olarak geçiyor ve kargo şubesi yok. Nasıl alabilirim?

Eğer mobil dağıtım bölgesindeyseniz kargo şirketleri 30 desi üzerindeki ürünleri adrese götürmemektedirler. Bu durumda kendi olanaklarınızla size en yakın şubeden ürünlerinizi teslim almanız gerekir. Bulunduğunuz bölgede hizmet veren bir kargo şirketi olup olmadığından emin değilseniz mutlaka size en yakın kargo firması şubesi ile iletişime geçip teyit alınız.

Kargo firması çalışanları ürünleri katlara çıkarıyor mu?

Maalesef yasa gereği kargo firmaları 30 desi üzerideki ürünleri katlara çıkarmamaktadır. Teslimatı bina önünde yapmaktadırlar.

Ürünleri bireysel kredi ile alabilir miyim?

Firmamızın Fiba Banka ile yapmış olduğu yeni anlaşma ile artık dilediğiniz ürünleri, kredi kartı limitinizi doldurmadan ya da nakit ödemek zorunda kalmadan bireysel ihtiyaç kredisi ile alabilirsiniz. Kredi ile alışveriş yapmak isterseniz kredi limitinizi öğrenmek için "woco" boşluk "tc kimlik numaranızı" yazarak 3422'ye sms gönderebilirsiniz. Fiba Banka müşterileri bu işlem için herhangi bir evrak işlemine tabi tutulmamaktadır.

Bu aşamada bu hizmetimizden sadece mağazamızda yararlanabilirsiniz. Sistem mühendislerimiz internet sitemizde de bu hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar bittiğinde duyurusu sitemizden yapılacaktır.

İnternetten alışveriş yapmaya çekiniyorum. Nasıl güvenebiliriz?

Nadiren de olsa bu soru ile karşılaşıyoruz. Direkt olarak sorulmasa da bir çok ziyaretçimizin düşüncesinde bu ve benzer soruların olduğunu tahmin ediyoruz. Bu da bize göre son derece normal ve insani bir durum. İnternet alışverişlerinde yaşanan olaylar bir çok çekinceyi de beraberinde getiriyor. Yaşananlar, duyulanlar ve kötü bireysel deneyimler bu düşünceyi haklı olarak besliyor.

Bu aşamada size genel bir bilgi vermeyi isteriz. Bir alışveriş sitesinden ürün alırken dikkat etmenizin faydalı olabileceğini düşündüğümüz noktaları sizler için derledik.

1- Alışveriş sitesi ETBİS'e (Ticaret Bakanlığı Bilgi Platformu) kayıtlı mı? Bu linke tıklayarak sorgulayabilir/inceleyebilir ya da ilgili sitede barkod varsa barkoda tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Yeni yasa gereği bütün alışveriş siteleri ETBİS kaydı yapmak zorundadır. ETBİS onayı olmayan firmalara bağlı alışveriş siteleri faaliyetini sürdüremezler. Elbette şikayete dayalı denetimler olduğundan ETBİS kaydı olmayan alışveriş siteleri ile karşılaşabilirsiniz.

2- İlgili sitede SSL sertifikası var mı? (Paylaştığınız bilgilerin güvenliği için gerekli) SSL sertifikasının ne olduğunu merak ediyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.

3- İlgili sitede firma bilgileri (adres, telefon, vergi dairesi, mersis numarası vb.) açık ve detaylı bir şekilde belirtilmiş mi?

4- İlgili sitenin çalışanlarına/personeline/yetkililerine iletişim kanallarından kolayca ulaşabiliyor musunuz?

5- İlgili sitenin ödeme yöntemleri arasında kredi kartı ile ödeme var mı? Sorunlu firmalara bankalar kredi kartı ile ödeme alma yetkisi vermemektedir.

6- İlgli sitenin şikayet platformlarında (google, şikayet var vb.) kayıtları var mı? Bu şikayetler çözüme kavuşturulmuş mu? Çözüm oranı nedir? Örnek olması açısından öncelikle kendimizden başladık. google ya da şikayet var linklerine tıkladığınızda woco mobilya ile ilgili yorumlara/şikayetlere ulaşabilirsiniz.

7- İlgili sitenin sosyal medya hesapları var mı? (instagram, facebook, vb.) Bu hesaplarda takipçi sayıları nelerdir? Elbette sosyal medya hesapları çok öneml bir kriter değildir. Ancak yine de küçük de olsa bir fikir verebilir. Örnek olması açısından linklerde Woco Mobilya hesapları paylaşılmıştır.

8- İlgili sitenin markası var mı? Marka Tescil belgesi almış mı? (.tr uzantılı web sitelerinde marka tescil belgesi zorunludur) Marka da güvenirlilik için büyük bir kriter olmasa da firma hakkında fikir vermesi açısından önemlidir.

9- İlgili sitenin ayrıca bir mağazası/dükkanı var mı? Fiziki olarak da faaliyetlerini sürdürüyor mu?

10- İlgili sitenin mesafeli satış sözlemesi var mı?

11- İlgili sitede iade şartları ve kullanım koşulları açıkça belirtilmiş mi?

Yukarıdaki soruların amacı sizi bilgilendirme amaçlıdır. Sadece dikkat edilmesi gereken noktalar vurgulanmıştır. Elbette alışveriş yapmak sizin tasarrufunuzdadır.