Ahşap Mobilya Kullanırken

04/02/2019
ile Woco Mobilya

Mobilyalar her ne kadar dayanıklı tüketim malzemesi grubuna girse de, düzenli bakımı yapılmaz ve doğru temizlenmezse uzun soluklu kullanabileceğiniz ürünler olmaktan çıkarlar. Yapımlarında kullanılan malzeme ne olursa olsun, kimyasal temizleyiciler zaman içerisinde mobilyalarınıza zarar verecektir.

Masif ahşap ve doğal ahşap mobilyalarınızın en büyük düşmanları; toz, su ve sıcakla temastır.

Yemek esnasında mümkünse ince de olsa bir örtü ya da amerikan servis kullanmanız masanızı dökülmelere karşı koruyacaktır. Sıvı dökülmelerinde mutlaka ivedilikle müdahale etmelisiniz. Sıcak içecek ve yiyecekler için bardak altlığı, nihale kullanmanız ise masa üzerinde lekeler oluşmasını önleyecektir.

Ayrıca ahşap mobilyalarınızı evinizde konumlandırırken direkt güneş ışığına maruz kalmamasına özen gösterirseniz mobilyalarınızın ömrünü uzatırsınız.

Ahşap mobilya temizliğinizi periyodik olarak yapmalı, yaparken kimyasal temizlik malzemesi kullanmamaya özen göstermelisiniz. “Evde ahşap temizleyicim kalmamış, ben şu masayı bulaşık deterjanı ile sileyim, bir de mis gibi koksun” yaklaşımı ile hareket edildiği taktirde mobilyanızda yıpranmalar başlayacaktır. Mutlaka yumuşak bir bezle, hafif nemli olmak kaydıyla (kuru bezle silmeniz, üzerinde oluşan tozun mobilyanızı çizmesine neden olur) düzenli olarak mobilyalarınızı temizlemelisiniz. Ahşap temizleyici özellikli ürünleri suyla seyrelterek temizlemeniz yeterli ve uzun vadede mobilyalarınız için koruyucu olacaktır.


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Görüşünü yaz